Opublikowano Dodaj komentarz

DeepTech Vista Gold Hound naprawdę warto

Firma DeepTech zastępuje firmę Tesoro w produkcji typowych gałkowych wykrywaczy metalu. O ile jakość wykonania producenta z USA była wyższa, to już elektronika i jej praca są zdecydowanie lepsze po stronie bułgarskiego producenta.

Ostatni model Vista Gold Hound to tradycyjny detektor dwutonowy z dodaną funkcją regulacji treshold. Urządzenie bajecznie proste i wygodne w obsłudze. Niski ton żelazo, wysoki kolor.

Nie wymaga dużo czasu, wystarczy tylko włączyć i wszystko staje się proste. Zaczynamy od ustawienia stabilnego poziomu czułości, kalibracji do gruntu, a kończymy na regulacji tresholdu, tak naprawdę dodatkowego filtra stabilizującego pracę i pozwalającego wyciszyć zakłócenia od gruntu lub w drugą stronę wzmocnić sygnały duchy.

Gold Hound pracuje z częstotliwością 30 kHz i jest piekielnie stabilny. Zero trzasków, popiskiwania, czy fałszywej odpowiedzi od gleby. To naprawdę robi spore wrażenie. Proste dwa sygnały i wiemy wszystko.

Miałem okazję porównać go od innych wykrywaczy i to na miejscu o dużej mineralizacji i ogromniej ilości żelaza. Gold Hound króluje pod względem komfortu pracy. Jest stabilnie i sygnały są czyste i pewne, zero rozterki czy kopać czy nie. Świetnie zapina się na celach i daje dodatkową informację w postaci niskiego tonu, jeśli mamy do czynienia z korozją. Sygnał przełamania nie jest jednolity i zmienia się w czasie, potrafi być także cichszy i dawać efekt przesterowania dla obiektów bardzo głębokich.

Wychodzą też wady. Brak podwójnej dyskryminacji powoduje, że wykopiemy każdy kolor. To spory plus nic nie pominiemy, niestety na sporym śmietniku to już jest problem. W tym wypadku DeepTech Vista X ma przewagę w postaci podwójnej dyskryminacji, za pomocą której możemy się w jakimś stopniu upewnić.

Kolejny problem to częstotliwość pracy… urządzenie jest naprawdę jednym z najgłębszych które z nam pracującym w 30 kHz i to do tego stopnia, że może konkurować spokojnie z 14 kHz! Tak! Duża mineralizacja i żelazo nie są problemem, ale już zaśmiecenie i drobne, cieniutkie blaszki. Biją jak duże monety i nie ma różnicy w audio.

Na dobrej miejscówce ten wykrywacz to prawdziwe złoto, cienkie srebrne monety, których nie sygnalizuje większość zabawek z wyższej półki? Zero problemu! Vista Gold Hound oddzieli nawet najbardziej zamaskowane obiekty w okolicy zardzewiałych gwoździ.

Na ekstremalne miejsca można kupić sondę SuperSix. Ta mała snajperka jak sama nazwa wskazuje pozwoli dotrzeć w trudne miejsca, o takiej kondensacji żelaza, gdzie inne wykrywacze po prostu nie dają rady przetworzyć sygnałów.

Pamiętajcie o subskrypcji naszych mediów społecznościowych na Facebooku: Omnitron i Omnitron Metal Detecting Group oraz kanału na YouTube: Michał Majchrowicz oraz Instagram: sklep_omnitron.

Piszcie pod tym artykułem jakie są wasze doświadczenia z urządzeniami analogowymi?

 

Please follow and like us:
fb-share-icon

Leave a Reply