Opublikowano Dodaj komentarz

Katalogi znalezisk za FREE od OMNITRONA!

Jak ciężko jest ustalić pochodzenie przedmiotu wyciągniętych z matki ziemi nikomu chyba tłumaczyć nie muszę. Identyfikacja jest bardzo trudna, a wręcz kompletnie nie możliwa. Na szczęście żyjemy w czasach, gdzie katalogi elektroniczne są ogólnie dostępne. Stare legendy map czy opasłe tomiska odznaczeń wojskowych, guzików i medali zapełniają cyfrową przestrzeń. Wystarczy chwilę poszukać i załatwione.

Medaliki, siekierki czy inne ozdoby nie stanowią już problemu… tak się nam wydaje. Tak jest pozornie. Żadne szkolenie nie zastąpi lat doświadczenia w terenie i przekopanej literatury oraz konsultacji ze specjalistami. Można być w czymś dobrym amatorem, ale słowo amator stanowi tu właśnie klucz i odpowiedź.

W normalnym systemie i prawodawstwie, to właśnie specjaliści za to odpowiadają. Tak archeolodzy opiniują znaleziska. Taka postawa charakteryzuje tylko dojrzałe społeczności, ceniące wartość swojego dziedzictwa. U nas jest kompletnie na opak i chyba wielu przestaje to dziwić. Możliwe, że uda się dożyć czasów, w których państwo i obywatele będą współpracować ramie w ramie. To jeszcze nie ta chwila w naszej trudnej historii.

Tymczasem zostawiam wam link do mojej bazy, serwera zawierającego katalogi odznaczeń, guzików, monet i legendy map. W zamian poproszę o subskrypcję kanału lub polecanie niniejszego sklepu, niech wam się wiedzie na zdrowie. Do zobaczenia w terenie.

Kliknij w ten link. Uwaga baza ma około 1.5GB!

Please follow and like us:
fb-share-icon

Leave a Reply