Opublikowano 1 komentarz

Kij w mrowisko!

Przychodzi taki moment, że trzeba włożyć kij w mrowisko i powiedzieć dosyć! Czasy są podłe, sytuacja napięta, a ludzie są nietolerancyjni. I mam na myśli nas samych. Tak!

Z wielkim zdziwieniem obserwuje testy na YouTubie nowych wykrywaczy metalu, mam na myśli te topowe modele od naprawdę sprawdzonych producentów i widzę dziwną tendencję. Człowiek uruchamia urządzenie bez zapoznania się z instrukcją obsługi i wygłasza swoją opinię, kompletnie nie ogarniając podstaw obsługi. Nie mam tu na myśli drobnych błędów. To oczywiście przypomina mi moje początki, i to naturalna kolej rzeczy, ale z drugiej strony, masowy przekaz psuje obraz rzeczywistości, deformuje ją. Pięknie opracowane kanały i ton nieomylności i profesjonalności.

Wiele osób bez doświadczenia zaczyna się gubić, nie wie jaką podjąć decyzję, bo dostają fałszywą informację o tym nie wiedząc! Jeszcze w gorszej sytuacji są ci co kupili detektor i z przerażeniem po obejrzeniu tego typu filmu biegną go sprzedać! Robią to bez żadnej refleksji. Ta pasja wymaga czasu i cierpliwości warto o tym pamiętać, a pokora kształtuje najlepszych, chyba muszę to sobie częściej powtarzać, by nadrobić braki.

Zawsze mamy wolność wyboru i trzeba przyjąć, że nie należy brać tego wszystkiego do siebie, trzeba robić swoje. Każdy ma prawo być tym kim chce. Niestety dyletanctwo i cwaniactwo widać już na pierwszy rzut oka. Początkujący, którzy tej wiedzy nie mają nie są w stanie tego zweryfikować. Nikt nie jest nieomylny i nigdy nie jest obiektywny w 100%. To także tyczy się mojej osoby. Próbuje zawsze minimalizować błędy i staram się oddać całą prawdę w możliwy do przyswojenia dla innych sposób. Cóż nie zawsze się udaje. Błądzić to rzecz ludzka, a świat to nie naukowe laboratorium.

Myślę, że to kwestia otoczenia i czasów, w których żyjemy. Roszczeniowa postawa i brak szacunku dla autorytetów, których ubywa. Nie ma wzorów. Wszystko jest miałkie. Człowiek człowiekowi wilkiem. Może, to kwestia mediów społecznościowych, które są krzywym zwierciadłem rzeczywistości. Wystarczy wyjść, przez to drzwi na łąkę czy do lasu i wszystko się zmienia. Posłuchać ziemi i historii, o której opowiada. Czego wam wszystkim serdecznie życzę.

Zapraszam do komentarza pod tym postem. Z chęcią wysłucham waszego zdania.

Please follow and like us:
fb-share-icon

1 komentarz do: “Kij w mrowisko!

  1. Cała prawda pozdrawiam i życzę wszystkiego najlepszego.

Leave a Reply