Opublikowano Dodaj komentarz

Nokta Makro The Legend testy

Wykrywacz metalu Nokta Makro The Legend okazał się być bardzo zwartą i przemyślaną konstrukcją, której dużą zaletą jest łatwa komunikacja z użytkownikiem. Istotna zaleta to prosta obsługa i duży zakres możliwości ustawień. Dobre audio i stabilna identyfikacja dają sporą satysfakcję i nie męczą w trakcie pracy.

Wskaźnik Ferro Check pokazujący rodzaj przewodnika także ułatwia zadanie, a w połączeniu ze stabilnym ID i wskaźnikiem głębokości dostarcza sporo więcej niż przeciętny użytkownik oczekuje.

Osiągi także nie zawstydzają, można spokojnie powiedzieć, że urządzenie jest naprawdę głębokie i stabilne w trakcie poszukiwań. Bazowe ustawienie reaktywności na poziomie 5 jest nieco za wolne. To oczywiście moje i Mariusza subiektywne odczucie. Na co dzień pracujemy z bardzo szybkimi urządzeniami. Nie przeszkadza to absolutnie, ale daje do myślenia. Proponowane 6 lub 7 poprawia reaktywność, ale trzeba też pamiętać, że na pewno ogranicza zasięgi.

Ostatni update oprogramowania v1.05 poprawił szereg rzeczy takich jak:

  1. Precyzyjne namierzanie tzw. Pinpoint
  2. Zmiana parametrów programu multi M1
  3. Powiadomienia zakończenia automatycznego skanowania od zakłóceń w postaci sygnału akustycznego
  4. Zmiana zakresu przełamania tonu tzw. Tone Break z 11 na 10 w programie Park
  5. dyskryminacja żelaza F (Ferrous Off) zmieniła zakres ID od 1-10 w programach Park i Pole
  6. Sygnału wiodący został wzmocniony w programie Gold
  7. Odpowiedź gruntu w trakcie kalibracji w programie Gold została poprawiona
  8. Podświetlenie zostało przekonfigurowane
  9. Inne błędy usunięte

Powyższe poprawki to dowód, że producent uważnie słucha i dba o swój produkt. Zapowiedziany został kluczowy update z możliwością regulacji balansu tzw. Irion Bias pomiędzy żelazem, a kolorem, czyli niskimi i wysokimi przewodnikami. Do tej pory był ustawiony dość wysoko, by uniknąć kopania żelaznych śmieci, niestety niesie to także inną poważną wadę taką jak maskowanie żelazem w miejscach o jego ekstremalnej kondensacji.

Zapowiada się bardzo ciekawe urządzenie, jeśli update przyniesie zapowiadane zmiany mamy nie kwestionowanego króla w stosunku jakość cena, co u Nokty jest elementem polityki firmy. Czekam na wasze komentarze i podpowiedzi pod tym postem.

Please follow and like us:
fb-share-icon

Leave a Reply