Opublikowano 3 komentarze

Pinpointery przydatna modyfikacja

Po ostatnim moim filmie zadzwonił do mnie mój kolega po łopacie Jacek. Człek ten ma spore doświadczenie technicznie, bo łączy nas także pasja do mechaniki w szerokim tego słowa znaczeniu. Obaj mamy to raczej za sobą z różnych powodów, ale zamiłowanie do szukania w ziemi i pozostało i tutaj obaj możemy rozwijać skrzydła!

Ale do rzeczy! Chodziło o pewną przypadłość zwłaszcza pinpointera XP Mi-4 i 6, lecz także innych producentów. Przypadłością tą jest łatwo ścierający się czubek naszego krecika, zwłaszcza, jak ktoś pracuje w twardym podłożu. Piasek, kamienie, żwir i po pewnym czasie musimy kupić nową obudowę… a to naprawdę sporo kosztuje.

Jacek wpadł na pewien pomysł, który znany jest od pewnego czasu, ale się nie do końca sprawdza. Popularna izolacja termokurczliwa potrafi załatwić sprawę, ale niestety w sposób niedostateczny i starcza na krótko.

Patent ten polega na zastosowaniu korków na nogi meblowe. Guma jest gruba i dobrze pasuje. Osadzamy ją za pomocą kleju i sprawa załatwiona. Piszcie w komentarzach co o tym sądzicie.

Please follow and like us:
fb-share-icon

3 komentarze do: “Pinpointery przydatna modyfikacja

  1. Dokładnie tak wcześniej używałem taśmy termokurczliwej ale szybko się przeciera a pomysł ten jest rewelacyjny pytanie tylko czy ma to jakiś wpływ na działanie pointera jeśli chodzi o zasięg? Sprawdzę dobre i praktyczne rozwiązanie 👍😜🍀

    1. W minimalnym i niezauważalnym stopniu na pewno.

  2. Guma ma koło 2 milimetrów. Nie wpływa to na pracę naszego pinpointera. Pomysł bardzo fajny . Co prawda mało estetyczny. Myślę że lepszą opcją były by nakładki plastikowe jak to chyba ma miejsce w garecie. Nakładki można by zrobić w kolor i dłuższe ( tak do diody) dzięki czemu mniej piasku dostawało by się między nasz pinpointer a plastikową nakładkę.

Leave a Reply