Opublikowano Dodaj komentarz

Pogoda w terenie – nie daj się zaskoczyć!

Żyjemy w trudnych czasach, ale mamy spore możliwości, które wcześniej nie były dane naszym poprzednikom. Technologia dostępna jest obecnie wszędzie. W kieszeni nosimy superkomputery w postaci smartfonów, ale na szczęście z przyrodą musimy żyć w zgodzie, a zagonieni często o tym zapominamy.

Pogoda potrafi pokrzyżować nawet najlepsze plany. Burze, deszcze, śnieg czy wiatr i spadki temperatury niszczą nawet najlepsze plany. Na szczęście jest na to rozwiązanie. Dwie dobre aplikacje w telefonie i unikamy problemów. Zastosowanie jest naprawdę nieograniczone.

Pierwsze rozwiązanie to METEO ICM. Dostajemy wykres dla wybranego miasta. Temperatura powietrza, gruntu, wilgotność, prędkość wiatru, czy zachmurzenie, opady z ich ilością i rodzajem, a wszystko w pokazane w czasie. Prognoza bazuje na danych meteorologicznych zbieranych ze stacji oraz danych statystycznych. Jest bardzo, bardzo dokładna, a zarazem przejrzysta i zawiera masę informacji. W ciągu paru sekund wiemy co nas czeka.

WINDY to zupełnie nowa szkoła. Wszystko jest na wypasie. Zdjęcia satelitarne z pełną animacją w czasie, symulacje burz, temperatura, wiatr. Bardzo przejrzyście i dokładnie i podane w czasie rzeczywistym. Widzimy, jak przesuwają się opady i ile deszczu spadnie. Na mapie mamy legendę i nasycenie w postaci zmiany koloru. Działa bardzo precyzyjnie i jest dopełnieniem METEO ICM. W pierwszej możemy planować, a w drugiej sprawdzać, np. za ile skończy się deszcz.

W okresie letnim ważne są burze. Otwarta przestrzeń niesie ze sobą pewne ryzyko, a poza tym kto chciałby się zmoczyć ze sprzętem, który nie koniecznie tą wodę lubi.

Prognoza długoterminowa WINDY:

Radar pogodowy WINDY:
Satelita WINDY:

Opady WINDY:

Wiatr WINDY:

Please follow and like us:
fb-share-icon

Leave a Reply