Opublikowano Dodaj komentarz

Role się odwróciły update 1.08 Nokta Makro The Legend

Jak się potrafią zmienić osiągi wykrywaczy metalu mówiłem ja jednym z moich filmów. Oprogramowanie bywa kluczem do sukcesu jaki i gwoździem do trumny. Tak też się stało w przypadku Nota Makro The Legend. Detektor nie radził sobie w przypadku ekstremalnej ilości żelaza i maskowania nim wywołanym. XP DEUS II pod tym względem był nie do pobicia. Z update softu 1.08 role się odwróciły. Teraz francuski wykrywacz nie radzi sobie bez względu na ustawienia i rodzaj programu tak jak radzi sobie nowa Nokta!

Dobrze wiemy, że XP nie powiedziało ostatniego słowa i na pewno się to zmieni, ale my tymczasem wróćmy do naszego The Legenda. Co nowego?

Po pierwsze IF (Iron Filter) czyli odpowiednik Iron Bias dobrze znanego filtra z modelu Minelab Equinox. Filtr ustal proporcję pomiędzy niskimi przewodnikami i żelazem i wpływa na sygnalizację. Wysoko ustawiony powoduje mocniejsze przykrywanie maskowanych sygnałów żelazem, z niskim nakopiemy się więcej korozji, ale mniej pominiemy.

Turecki producent dodaje drugi filtr w postaci ST (Stability Filter) i jest to dodatek do IF powodujący bardziej stabilną pracę. Fabrycznie IF jest ustawione na 8 co na wielu testach pokazało, że detektor słabo radzi sobie z ekstremalnym maskowaniem celami żelaznymi. Po opuszczeniu obu filtrów wartości 4… okazuje się, że XP DEUS II przegrywa z kretesem! Najlepsze jest to, że jeszcze parę tygodni temu było zgoła odwrotnie!

Spokojnie XP za chwilę wypuści nowy soft i wszystko może się diametralnie zmienić!

Wróćmy do kolejnych nowości. Wyciszenie dźwięku, czy praca na słuchawkach i głośniku to fajne dodatki, ale powiedzmy, że kosmetyczne i bez nich też da się żyć. Jakie zatem konkrety?

Powrót do ustawień fabrycznych przyda się na pewno, ale dodatkowy pakiet częstotliwości M3 na wilgotną glebę poprawiający stabilność to już spory krok na przód.

Do tego dodamy nowy wskaźnik mineralizacji oraz AG (Audio Gain) czyli regulowane podbicie słabych sygnałów. Chcesz słyszeć lepiej sygnały duchy, ok tracisz trochę perspektywę, ale może nie pominiesz tych cichych!

Na sam deser audio typu PITCH czyli modulowany głośnością i tonem dźwięk typu VCO. Co to daje? Można szukać w dużym śmietniku tylko na jednym tonie i wybierać sygnały i je analizować na wyświetlaczu i obchodząc na około. Taką opcję mamy w XP DEUSIE II i sprawdza się idealnie w programie RELIC!

Nokta Makro po raz kolejny pokazała, że jest silnym graczem i nie obawia się zaryzykować! Ten update zmienił wszystko, oczywiście nie jest to XP DEUS II, ale jeśli chodzi o osiągi to w temacie głębokości i maskowania urządzenie nie ustępuje sprzętowi ponad dwa razy droższemu, oczywiście nie jest bezprzewodowa i tak kompaktowa, oraz programy i obsługa nie są tak rozbudowane i nie dają tylu możliwości!

Please follow and like us:
fb-share-icon

Leave a Reply