Opublikowano Dodaj komentarz

Thermacell MR450 Pogromca Komarów

Powracam po testach do pogromcy komarów, urządzenia Thermacell MR450, które mogliście zobaczyć na moim kanale na YouTube.

Dla tych, którzy się nie załapali, parę słów wyjaśnienia. To nic innego jak rodzaj współczesnej pochodni przeciwko komarom, zasilanej gazem propan-butan. Jak to działa? Bardzo prosto. Gaz powoduje nagrzanie wymiennika ciepła – płytki, na którą wkładamy matę nasączoną substancją czynna przeciwko komarom, meszkom i muchom końskim. Zawartość wkładu jest stopniowo uwalniana. Zimny start to około 10-15 minut. W wersji MR450 sygnalizacja gotowości to nic innego jak rodzaj czujnika temperatury uruchamiającego diodę sygnalizacyjną umieszczoną w obudowie.

Zalety, to praktycznie brak ukąszeń i upierdliwości związanej z samymi komarami. Czy na polu, czy w lesie miałem kompletny spokój. Tego się nie da przecenić. Można skupić się na poszukiwaniach czy wypoczynku na kempingu.

Zasięg ochrony to około 20 m wg producenta… realnie będzie to raczej 10 do 15 metrów, warunek to bezwietrzna pogoda. Wiatr powoduje schładzanie elementu grzejnego i mniejszą emisję substancji czynnej. Czas pracy jednego fabrycznego wkładu to około 4 godziny, natomiast kartusz z gazem starcza na 12 godzin.

Wadą jest dość duży rozmiar i cena fabrycznych wkładów oraz nabojów z gazem. Bardziej zaradni mogą przerobić fabryczne kartusze wyjmując z nich blokadę zapobiegającą ponownemu nabiciu gazem z popularnych pojemników, jakich się używa do napełniania zwykłych zapalniczek.

Wkłady można kupić w popularnych supermarketach w cenie kilkakrotnie niższej. Mają mniejszy rozmiar i trzeba wkładać je parami.

Więcej znajdziecie w krótce na moim kanale na YouTubie zapraszam do Subskrybcji!.

 

 

 

 

Please follow and like us:
fb-share-icon

Leave a Reply