Opublikowano 1 komentarz

Zima na wyświetlaczu

Zima to smutny czas, bo kiedy temperatura odczuwalna spadnie poniżej 5 C nie ma sensu wyprowadzać wykrywacza metalu na spacer. Nie ma się co oszukiwać, że zabawa wymaga pewnej precyzji i najnormalniej grabieją nam palce u dłoni, a to odbiera nam całą przyjemność.

Co dzieje się ze sprzętem i jak na sam detektor wpływają niskie zimowe temperatury? Tworzywa sztuczne stają się bardzo kruche i łamliwe, zwłaszcza uszy sond i wszelkiego rodzaju małe zapięcia, klapki, blokady, kable, wtyczki etc. Baterie też cierpią. Ich efektywna pojemność potrafi drastycznie spaść i warto zapewnić sobie zapasowy zestaw lub niezależne źródło zasilania w postaci powerbanku.

Wyświetlacz LCD potrafią poddać się w takich warunkach! Smugi na ekranie, spowolnienie działania w postaci długiej reakcji. Z reguły po ogrzaniu wszystko wraca do normy i nie należy się tym zbytnio przejmować.

Zima to świetny okres, by zadbać o sprzęt, wszystko poczyścić i sprawdzić. Pomyśleć nad nowym źródłem zasilania, jeśli jest taka możliwość. Napiszcie co o tym sądzicie!

Please follow and like us:
fb-share-icon

1 komentarz do: “Zima na wyświetlaczu

 1. Zima?
  Zima to najlepszy okres do zabawy z patykiem, absolutnie.
  Nie ma kleszczy, komarów i skwaru słońca.
  To okres gdzie wejdziesz w takie miejsca, które nie są dostępne przez resztę roku (zielone piekło).
  A takie miejsca są często dziewicze, ba… są takie miejsca nie skażone współczesnym śmieciem, to miejsca gdzie każdy sygnał żelazny czy nieżelazny powoduje strzał adrenaliny.
  Są takie miejsca.

Leave a Reply