Opublikowano Dodaj komentarz

Coinpad OTB treasure box

Pudełko na monetki tzw. popularny coinpad. Rzecz tania i prosta, takie zastępstwo dla kieszeni, niby nic szczególnego.

Całe szczęście, że człowiek z biegiem lat nabiera doświadczenia i podnosi swoje kwalifikacje i umiejętności. Jesteśmy coraz lepsi, doskonalimy się, stawiając sobie coraz wyższe wymagania. Tak poprzeczka jest zawieszona wysoko. Banale rozwiązania, nie mogą mieć miejsca, kiedy chcesz się uważać za profesjonalistę lub tak ci się wydaje.

Idea

Potrzebowałem jakieś lepszego rozwiązania. Lata lecą, człowiek staje się bardziej wygodny, a wzrok i koordynacja ruchowa już nie ta. Monetki coraz ciekawsze i szkoda nosić je w byle czym i byle jak. W ten sposób wpadłem na pomysł stworzenia wygodnego pudełka. Zanim tak się stało korzystałem z gotowych rozwiązań. Tanich rozwiązań. Efektem było parokrotne zgubienie całej zawartości i niestety nie były to byle jakie rzeczy.

Mocowanie

Należało poprawić mocowanie mojego pudełka na monety i zabezpieczyć je przed zgubieniem. Samo magnetyczne połączenie jest dobrym rozwiązaniem, ale jak się okazało przy testowaniu pierwszych prototypów niekoniecznie na 100% pewnym. Trzeba było dodać tuleję z lekkim pasowaniem na wcisk. Zadziałało idealnie.

Następnym krokiem był montaż popularnego atomizera, by móc nieinwazyjnie czyścić powierzchnie delikatnych monet. Mimo wielu prób postawiłem na gotowe rozwiązanie i zaprojektowałem tylko atomizer. Powody były trzy: niska masa, cena ora dostępność w przypadku zagubienia czy uszkodzenia. Kompletnie nie było sensu tworzyć swojego rozwiązania w tym miejscu.

Mocowanie szczoteczki, tu wybrałem wariant ekologiczny i z bardzo miękkim włosiem. Nie ma nic gorszego niż porysowanie znaleziska pod wpływem emocji. Sama baza mocująca musiała być jak najlżejsza, posiadać zapięcie do paska lub kieszeni oraz uszy do dodatkowego zabezpieczania czy dopięcia. Zestaw można troczyć także do systemów Molle znanych z osprzętu wojskowego, plecaków, toreb, zasobników, ładownic etc. Całość jest tak przemyślana, by wykorzystać jak najlepiej miejsce. Pionowa orientacja czy zmiana kierunku także poziomie dla osób lewo i prawo ręcznych to parę chwil. Tylny zaczep także można dowolnie obracać i blokować z pomocą śruby.

Pokrywka

Z rzeczy praktycznych pokrywka posiada szczelinę wraz ze zgrubną linijką dla dokładniejszego obejrzenia monety, wstępnego zmierzenia czy ustawienia do zdjęcia.

Pod pudełkiem znajduje się zatrzaskowo blokowana lupa o siedmiokrotnym powiększeniu. Lupa, mocowanie atomizera i pudełko mogą występować w wersji fluorescencyjnej dla łatwiejszej orientacji w ciemnościach oraz awaryjnie w przypadku zgubienia. Miękka pianka z nacięciami w środku to już tylko formalność.

Mocowanie magnetyczne pozwala przyczepić zasobnik do gładkiej metalowej powierzchni co czasami się, przydaje, kiedy chcemy zabrać samo pudełko.
Piszcie pod tym artykułem co uważacie na temat takiego rozwiązania.

Zapraszamy na nasz kanał na YouTube
Zapraszamy na naszgo BLOGA

Please follow and like us:
fb-share-icon

Leave a Reply