Opublikowano

Wykrywacz metali dla początkujących

Poszukiwanie ukrytych pod ziemią monet, pamiątek i różnego typu skarbów to zajęcie, które ma wielu miłośników. Każda osoba, która chce rozpocząć przygodę z poszukiwaniem skarbów powinna wyposażyć się w porządny detektor metalu. Jaki model będzie idealny osób początkujących? Mamy kilka wskazówek. Zachęcamy do lektury!

Jaki wykrywacz wybrać na początek?

Wybór wykrywaczy metali jest bardzo duży. Dostępne są urządzenia z logo wielu producentów, o różnych parametrach i w szerokim przedziale cenowym. Na jakie kwestie warto zwrócić uwagę podczas poszukiwania idealnego, pierwszego detektora? Mamy kilka wskazówek!

Jaki mamy cel?

Pytanie numer jeden dotyczy naszych celów, a więc tego, czego będziemy szukać. W zależności od preferencji, możemy skupić się na poszukiwaniu monet, wykonanych ze stali militariów, biżuterii, przedmiotów z metali kolorowych i wielu innych kosztowności. Jeśli chcemy skoncentrować się na konkretnych przedmiotach bądź nie zamierzamy tracić czasu na odkopywanie bezwartościowych śmieci, doskonałym wyborem będzie urządzenie z funkcją dyskryminacji. I dopasowanego do poszukiwanych przez nas artefaktów – przedmiotów.

Gdzie będziemy szukać kosztowności?

Kolejna istotna kwestia to obszary naszych poszukiwań. Przeanalizujmy czy chcemy skupić się na lasach, łąkach, plaży i innych tego typu miejscach, czy też planujemy przejść z naszym urządzeniem przez rzekę, stawy, wędrować w wodach mórz i jezior.

Wykrywacz metali – cena

Zakup wykrywacza to oczywiście koszty i często nie są to małe pieniądze. Dobrze jest już na wstępie ustalić, ile maksymalnie chcemy i możemy zapłacić za urządzenie. Należy jednak pamiętać, że urządzenia z najniższej półki, za około 150-200 zł mogą nie sprawdzić się i bardzo nas rozczarować a nawet zniechęcić do hobby. Optymalnym rozwiązaniem dla początkujących jest zakup urządzenia ze średniej półki, za około 1000- 2500 zł.

Detektor metalu – czas pracy

Im dłuższe ekspedycje, tym urządzenie powinno być wyposażone w baterie o większej pojemności. Na uwadze trzeba mieć jednak fakt, że wraz z pojemnością baterii wzrasta waga urządzenia. W przypadku osób początkujących ciężkie modele mogą okazać się niezbyt komfortowym dobrym rozwiązaniem.

Wykrywacz metali – technologia

W przypadku osób początkujących najlepiej sprawdzą się wykrywacze proste w obsłudze, mające podstawowe funkcje. Profesjonalny sprzęt warto zakupić, gdy już nabierzemy doświadczenia.

Wykrywacze dla początkujących poszukiwaczy ‒ kilka propozycji

Z myślą o wszystkich początkujących, którzy szukają pierwszego wykrywacza przygotowaliśmy kilka propozycji:

Vista SMART+ PRO

To lekki, intuicyjny w obsłudze, a jednocześnie skuteczny wykrywacz, który z całą pewnością spodoba się wszystkim rozpoczynającym swoją przygodę z szukaniem skarbów. Urządzenie jest niewielkie, poręczne, wyposażone zostało w funkcję separacji. Osiągi potrafią miło zaskoczyć. To prawdziwa klasa sama w sobie.

SIMPLEX+

SIMPLEX+ to przystępny cenowo, lekki i intuicyjny w obsłudze wykrywacz metali. Urządzenie wyposażone jest w proste, pojedyncze menu, funkcję automatycznej kalibracji do gruntu oraz w funkcję dyskryminacji. Omawiany detektor sprawdzi się zarówno na lądzie jak i w wodzie (wodoodporny do 3 metrów). Kompaktowy po złożeniu, producent oferuje darmowe update oprogramowania.

Vista X

Kolejną, wartą uwagi propozycją dla początkujących jak i doświadczonych użytkowników jest wykrywacz Vista X.  Największe zalety wymienionego urządzenia to ponadprzeciętne osiągi, łatwość obsługi i podwójna separacja. Przystępny cenowo i wygodny w użytkowaniu. 

Vista WARRIOR

To doskonały, łatwy w obsłudze wykrywacz, który w szczególności sprawdzi się w przypadku relikciarzy i monetkowców w mocno zaśmieconym żelazem terenie.

Nokta Makro Mini i Midi HOARD

Pierwszy wodoodporny wykrywacz dla dzieci. Dwie wersje MINI od 4 do 8 lat i MIDI od 8 do 12 lat. Wspólna zabawa i poznawanie historii. Nie ma nic lepszego!

Wykrywacz dla zaawansowanych i instytucji

Nokta Makro INVENIO PRO

Pierwszy na świecie detektor bazujący na sztucznej inteligencji. Urządzenie rozpoznaje kształty, rodzaj przedmiotu, podaje wymiary i głębokość zalegania. Idealne narzędzie do badań archeologicznych. Prosty intuicyjny interfejs w języku polskim.

Podsumowanie

Wielkie poszukiwania ukrytych w ziemi skarbów to fascynujące zajęcie, które cieszy się coraz szerszym gronem miłośników. Jak wybrać swój pierwszy wykrywacz? Przede wszystkim powinien on być intuicyjny w obsłudze, dość lekki i dostosowany do terenu, w którym będziemy prowadzić poszukiwania. W razie problemów z wyborem, warto zdać się a pomoc specjalistów.

Zapraszamy do korzystania z naszego chatu online na stronie oraz email: sklep@omnitron.pl

Please follow and like us:
fb-share-icon