Opublikowano 4 komentarze

Złoto, srebro i diamenty

Patrzę z przerażeniem jak paru znanych Youtuberów kreuje rzeczywistość poszukiwań, co chwila jakiś depozyt, cenna moneta, złota obrączka. Co odcinek nowe znalezisko. Całkiem jak na planie filmowym, gdzie ktoś za kulisami pisze gotowe scenariusze.

Piotruś Pan wychodzi z wykrywaczem i nagle pyk znalezisko za znaleziskiem, wszystko by utrzymać oglądalność i móc nie tyrać w kopalni 24 godziny na dobę.

Pieniądze kuszą. Podrzucona obrączka na kąpielisku i już mamy kolejnych followersów i lajki. Żyć nie umierać wszystko nakręca się samo, a można zainwestować parę złotych i kupić na portalu aukcyjnym monetę, nawet się nie zastanawiając, że będzie ona dla osób z doświadczeniem ewidentnym dowodem oszustwa. Nie potrzeba mieć sporej wiedzy to od razu widać, piękne gładkie srebro lub niepogięte złotko… i jest oglądalność!!!

Dlaczego sam o tym piszę? Mam za małą oglądalność i żal, bo nie podkładam fantów?! Nie, chodzi o zupełnie coś innego. W ten sposób kreujemy fałszywy obraz Poszukiwaczy i poszukiwań i pół biedy, kiedy mamy do czynienia z fikcją zbudowaną w programie TV, gdzie przedmioty są wcześniej zakopywane, bo nikt nie będzie oglądał śmieci przez wiele odcinków. Często także dostajemy lub nie w zamian jakąś fabułę okraszoną przyprawą z wiedzy.

Niestety kanały na YouTube miały pokazywać prawdziwe poszukiwania, a podkładając fanty tak się po prostu nie dzieje. Młodzi adepci dostają fałszywy obraz tej pasji. Wystarczy kupić sprzęt i wyjść w teren – zobaczcie! Nic bardziej mylnego. To zwykłe kłamstwo!

Prawda jest taka, że to ciężka orka na kolanach, często w błocie i w pyle, w zmiennych warunkach atmosferycznych zakończona w większości przypadków nagrodą w postaci zardzewiałej blachy czy pogiętej puszki po piwie, a o kapslach od wódy nie wspomnę. To jest prawdziwy obraz poszukiwań! Niewielu pisze się na takie atrakcje.

W nagrodę po nocach można studiować mapy, czytać książki i opracowania, oglądać filmy na temat ustawiania sprzętu, by ponownie wyjść na parę godzin i wykopać kapsel po piwie. Jeśli ktoś twierdzi i pokazuje, że jest inaczej nie ma pojęcia o poszukiwaniach lub chce od was wyciągnąć kasę.

Kolejny temat to zbiórki na portalach na prowadzenie własnego kanału. Kto przy zdrowych zmysłach żąda czegoś takiego?! Zbiórki są na potrzebujących, na osoby starsze czy chore dzieci, to już powinno otworzyć wam oczy z kim macie do czynienia!

Niestety tak się nie dzieje. Tworzone są fałszywe obrazy postaci i mity, a jak dodamy do tego piekiełka dystrybucję sprzętu i wewnętrzne powiązania ze stowarzyszeniami, to włoska mafia po prostu wymięka.

Przyszły ciężkie czasy w których oszustwa i nieuczciwość pozwalają kosić hajs na stadzie baranów, które na dodatek swoich oprawców będzie jeszcze nosić na rękach i pokornie płacić za możliwość pochodzenia z wykrywaczem.  Głos mniejszości ginie w medialnym szumie, lub za wzorce stawia się tych którzy mają grube kartoteki.

 

 

 

 

Please follow and like us:
fb-share-icon

4 komentarze do: “Złoto, srebro i diamenty

  1. 100% prawdy 🙂 poszukiwania jakiegoś reliktu z przeszłości często trwają nawet kilka dni czy tygodni .
    Mapy,opracowania,zdjęcia lotnicze często przybliżają nas do celu. Ale nigdy nie dają 100% pewności że cokolwiek znajdziemy . Mapy często nie są dokładne więc szukamy wiatru w polu . Cele mogą się rozmijać o 100,200 metrów lub kilka kilometrów . 98% znalezisk to śmieci .

  2. Ktoś kto ma kilka tysięcy godzin w terenie z wykrywaczem patrzy na takie coś raz i więcej tam nie zagląda, osobiście po zaostrzeniu prawa spróbowałem czegoś innego, płukaniu zlota w strumykach , potokach i rzekach , później przyszedł czas na kamienie szlachetne granaty , rubiny , cyrkony czy szafiry .Tutaj każdy kamień, kazdy płatek złota czy sorodek jest jedyny i niepowtarzalny, nie da się go dwa razy znaleźć.
    Filmy na YouTube oglądam już tylko o tatyce technicznej lub z nowościami które wchodzą .
    Pozdrawiam .

  3. Ja czekam aż zaczną wrzucać kontent premium tylko dla patronów albo na only fansa. A za klikbajt w tytule powinni być wrzucani pod czołg

  4. Jednym słowem – od pasji do monetyzacji kanału. Kasa ma być dodatkiem a nie celem samym w sobie. I jeszcze te tytuły “mrożące krew” rodem z wp.pl – prymitywne metody wzbudzenia zainteresowania. Tylko jak widać to działa, albo w jakimś stopniu działa, ale pewnie do czasu. Mnie już takie kanały nudzą

Leave a Reply